Dlaczego warto korzystać z usług agencji detektywistycznych

Dlaczego warto korzystać z usług agencji detektywistycznych

Zawód detektywa od wielu lat odgrywa coraz większą rolę w polskim społeczeństwie nie tylko z uwagi na przydatność w zebraniu odpowiedniego materiału dowodowego możliwego do wykorzystania w trakcie toczącej się sprawy rozwodowej. Naturalnie w dalszym ciągu fotografie i dokumentacja audio-wizualna niewiernych małżonków to domena wielu agencji, ale faktycznie klienci od pewnego czasu od profesjonalnego detektywa wymagają czegoś więcej. Sprawy rodzinne, poszukiwania zaginionych osób, odzyskiwanie majątku, wykrywanie podsłuchów, sprawdzanie rzetelności podmiotów gospodarczych, czy obserwacja to tylko niektóre z zadań których może podjąć się agencja detektywistyczna zarówna w kraju, jak i poza jego granicami.

Detektyw dzisiaj

Należy zwrócić jednak uwagę, iż coraz bardziej popularnym staje się zarówno w Polsce, jak i innych państwach Unii Europejskiej szeroko rozumiany „wywiad gospodarczy”. Nie tylko duże firmy, ale i małe podmioty często powiązane biznesowo z zagranicznymi podmiotami podejmują działania prewencyjne mające na celu ich uwiarygodnienie, a przede wszystkim zminimalizowanie ryzyka uwikłania się w kłopoty zarówno na polu prawa karnego jak i skarbowego. Szereg spółek działających w różnorakich branżach – począwszy od firm paliwowych które z uwagi na wrażliwy charakter produktu, skończywszy na podmiotach paliwowych – decyduje się na korzystanie z usług detektywów. Dzieje się to na różnych etapach współpracy z kontrahentem. Najbezpieczniejszym wydaje się sprawdzenie przyszłego klienta, jego wiarygodności, uczciwości, kondycji finansowej, czy oceny jego partnerów. Jeżeli jednak ktoś z różnych przyczyn nie dokona takiego rozeznania i zostanie oszukanym, nie jest jeszcze za późno. Firmy detektywistyczne pomagają zarówno adwokatom, jak i komornikom w odnalezieniu majątku, często bardzo skrupulatnie ukrywanego przez nieuczciwego przedsiębiorcę, który nieopatrznie pojawił się na naszej biznesowej drodze. Najgorszym zakończeniem jest naturalnie znalezienie się w grupie osób z prokuratorskimi zarzutami. Zazwyczaj wypełniają one znamiona oszustwa, działania w zorganizowanej grupie przestępczej czy prania brudnych pieniędzy. Zdarza się, że przedsiębiorca który z różnych powodów pojawi się w tzw. „karuzeli VAT-owskiej” nie zna zaangażowanych w proceder podmiotów ponieważ z nimi bezpośrednio nie handlował. Czy w świetle prawa jest niewinny? Nic bardziej mylnego. Jak więc widać zupełnie nieświadomie można popaść w ogromne kłopoty, z zarzutami prokuratorskimi i aresztem włącznie. Również jednak w takich sytuacjach detektywi pomagają klientom wybrnąć z mało komfortowych okoliczności.

Dobry detektyw

Częstokroć pojawia się jednak problem: jaką agencję detektywistyczną wybrać? Gdy śledzimy poszczególne portale internetowe pojawiają się piękne strony www bijące w oczy profesjonalizmem i niebywałym doświadczeniem osób tam zatrudnionych. Niestety w wielu przypadkach rzeczywistość jest zgoła odmienna. Niedawno zawód detektywa stał się zawodem otwartym, co w konsekwencji doprowadziło do zdobywania licencji przez osoby przypadkowe, w przeszłości nie mające nic wspólnego ze służbami mundurowymi. Doświadczenie tych ludzi to kilkunastogodzinne szkolenie wymagane przy składaniu wniosku na otrzymanie zgody oraz stosowny wpis. Jak uchronić się przed tego typu „fachowcami”? wystarczy zwykła rozmowa face to face. Doświadczony detektyw nigdy nie będzie obiecywał rzeczy nierealnych, obserwacji w pojedynkę z gwarancją powodzenia czy dokładnego sprawdzenia podmiotu gospodarczego w jeden dzień. Prawdziwy detektyw doskonale zdaje sobie sprawę, iż skuteczna praca operacyjna wymaga czasu, zaangażowania i precyzji.

Mam nadzieję, iż ten krótki opis przynajmniej w minimalnej części utwierdził Państwa w przekonaniu, że korzystanie z usług detektywa może przynieść zarówno przedsiębiorcom jak i osobom fizycznym nieprzeciętne korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *