Czy mogę uzyskać wygląd "bez makijażu" stosując metodę patchworkową profesjonalistów?

Czy mogę uzyskać wygląd "bez makijażu" stosując metodę patchworkową profesjonalistów?


Zastanawialiście się kiedyś, jak gwiazdy wyglądają tak, jakby nie miały makijażu? Stosowanie produktów do pielęgnacji skóry i bazy jak "patchwork" może być kluczem.

Skóra patchwork, termin ukuty przez artystę makijażu Lisa Eldridge, jest jak profesjonalni artyści makijażu tworzą nieskazitelną bazę, która wygląda jak goła skóra. Strategia? Używaj produktów tylko tam, gdzie ich potrzebujesz, zamiast traktować twarz jak jedno wielkie płótno.

Próbuję jej metody, patrząc na moją twarz jak na poszczególne sekcje. Moja skóra potrzebuje serum i lekkiego kremu nawilżającego na całej powierzchni, ale zauważyłam, że moje policzki są bardziej suche, więc nakładam na nie tylko odrobinę olejku. Używam sprayu z filtrem SPF na całej powierzchni - to nie jest łatwizna - następnie nakładam kropelkę podkładu wielkości ziarnka grochu małym pędzelkiem wokół ust, gdzie jest trochę nierówny koloryt, unikając innych miejsc. Następnie większym, czystym pędzlem do podkładu mieszam ten podkład ze skórą - jakbym szyła patchworkową kołdrę.

Cienkim pędzlem nakładam niewielką ilość korektora w wewnętrznych kącikach oczu, aby zakryć wszelkie niedoskonałości, a następnie mieszam go za pomocą pędzla do podkładu. Na koniec, za pomocą małego pędzelka do pudru pod oczy, nakładam korektor w miejsca ukryte.

Werdykt

W pełni przekonana. Podkład na całej powierzchni może wyglądać jak maska, a w tym przypadku wystarczyło pięć minut dłużej, aby wszystko wymieszać. Bardziej minimalny podkład sprawił, że mój makijaż wygląda o wiele bardziej świeżo i lepiej.